Çeviri başınıza dert olmasın… Dünyanın dört bir yanında yerleşik 1500’den fazla profesyonel çevirmen kadrosu ile sizlere bir tık uzaklıktayız. Kurulduğu günden beri müşterilerine kaliteli ve profesyonel çeviri hizmetleri tedarik etmekte olan e-tercumeburosu.com size özel linguistik çözümler ile her an yanınızda. Başta İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça ve Arapça olmak üzere, tüm linguistik gereksinimlerinizi kısa sürede karşılayarak e-posta ya da iletişim adreslerinize teslim edebilir, bu sayede sizler evinizden ya da işinizden ayrılmadan profesyonel hizmet alma şansına sahip olursunuz.


Noter Onaylı Tercüme

e-tercumeburosu.com olarak Ankara merkez ofisimizden tüm Türkiye’ye noter onayı gerektiren Vekaletnameler, Mahkeme Evrakları, Diploma ve Akademik Derece gibi dosyalar için noter tasdikli tercüme hizmeti vermekteyiz. Noter yeminli olarak tercüme edilmesini talep ettiğiniz tüm evrak ve dosyalarınız, alanında uzman ve noter yemin zaptı bulunan tercümanlarımız tarafından tercüme edilmekte, son okuma ve uygunluk kontrollerine tabi tutulduktan sonra noter onayı (gerekli ise apostil de) yapılarak tarafınıza ücretsiz kargo ile gönderilmektedir.  Noter onaylı çeviriler hakkında daha fazla bilgi almak için bizlere 0312 419-95-61 no.lu telefondan ulaşabilirsiniz.

Teknik Tercüme

Daha ziyade Makine, İnşaat, Otomotiv, Elektrik, Elektronik gibi alanlarda yer alan Kullanım, Bakım ve Tamir Kılavuzları, Teknik ve İdari Şartnameler ve Kataloglar & Broşürler gibi türlerden meydana gelmektedir. Teknik tercümede esas olan çevrilecek konu alanı hakkında bilgi sahibi olmak, bu alanda sözcük, düşünce ve yöntem düzeyinde araştırma yapmayı sağlayacak kaynak ve terminoloji birikimine erişebilmektir.  

Akademik Tercüme

Akademik çeviri genellikle akademik araştırmalarda ve yüksek lisans/doktora tezlerinde ihtiyaç duyulan tercüme hizmetidir. Tercüme büromuz uzun yıllar boyunca süren çalışmalarınızın ne denli öneme sahip olduğunun bilincindedir. Bu nedenle, çalışmalarınızı hazırlarken göstermiş olduğunuz emeğe saygı duymakta ve de gerçekleştirmekte olduğumuz çevirilere de en az sizin kadar özen göstermekteyiz.

Medikal ve Tıbbi Tercüme

Medikal çeviri, doğrudan insan sağlığı ile ilgili tıbbi ve medikal dokümantasyon çevirileridir. Ecza ürünleri, tıbbi ve medikal cihazlar, bitkisel ve organik ürünlere ait formül, şema, kullanım kılavuzu ya da içerik metin ve dökümanları bu kapsamda tercüme edilmektedir. Bünyemizdeki deneyimli tercümanlarımız sayesinde çevirinin tüm aşamalarında kusursuz hizmet anlayışını görev edinmiş bulunmaktayız.

Türkiye’nin en geniş dil portfoyüne sahip e-tercumeburosu.com ile, Almanca, Arapça, Arnavutça, Azerice, Boşnakça, Bulgarca, Çekçe, Çince, Danca, Ermenice, Estonca, Farsça, Flemenkçe, Fince, Fransızca, Gürcüce, Hintçe, İbranice, İngilizce, İspanyolca, İsveççe, İtalyanca, Japonca, Kırgızca, Korece, Kürtçe, Latince, Lehçe, Letonyaca, Litvanyaca, Macarca, Makedonca, Moldovca, Moğolca, Norveççe, Osmanlıca, Özbekçe, Portekizce, Romence, Rusça, Sanskritçe, Sırpça, Slovakça, Slovence, Tayca, Türkmence, Ukraynaca, Urduca, Vietnamca, Yunanca ve tüm diğer dillerde doğru, kaliteli ve profesyonel çeviri hizmetleri almanız mümkün…

Transkripsiyon ya da deşifre hizmeti ses ya da sesli görüntü dosyalarının dinlenerek yazıya aktarılma işlemi olup, daha ziyade hukuki, medikal ve ticari alanlarda faydalanılan bir sesten yazıya aktarma işlemidir. Bünyemizde yer alan çalışma arkadaşlarımızın tamamı başta Türkçe ve diğer dillerde 5 yıl ve üzeri deneyime sahip, on parmak klavye kullanan, hızlı ve doğru şekilde yazma becerisi olan kimselerdir. Transkripsiyon hizmetlerimiz günümüz teknolojisine uygun yazılımlar aracılığı ile gerçekleştirilmekte, bu sayede hız ve yönetim açısından sizlere profesyonel hizmet sunabilme şansı elde edilmektedir.


e-tercumeburosu.com olarak, başta Türkçe olmak üzere Almanca, Arapça, Arnavutça, Azerice, Boşnakça, Bulgarca, Çekçe, Çince, Danca, Ermenice, Farsça, Fince, Fransızca, Gürcüce, Hırvatça, Hollandaca, İbranice, İngilizce, İspanyolca, İsveççe, İtalyanca, Japonca, Kazakça, Kırgızca, Korece, Kürtçe, Lehçe, Macarca, Makedonca, Moğolca, Norveççe, Özbekçe, Portekizce, Romence, Rusça, Slovakça, Slovence, Türkmence, Ukraynaca, Urduca, Yunanca ve tüm diğer dünya dillerinde profesyonel çeviri ve transkripsiyon hizmetlerimizle yanınızdayız.

💿 Akademik Transkripsiyon

İster tarih, ister iklim değişikliği üzerine çalışmalar gerçekleştiren bir araştırmacı olun, ses ya da video kayıtlarınız profesyonel ellerde… Sunmakta olduğumuz kaliteli ve doğru akademik transkripsiyon hizmetleri sayesinde çalışmalarınız kesintiye uğramasın!

💿 Hukuki ve Resmi Transkripsiyon

Hukuki ve resmi transkripsiyon hizmeti resmi kurumlara yönelik verdiğimiz hizmetler arasında yer almaktadır. Detaylara ve görüşmelerin mahremiyetine uygun şekilde gerçekleştirilen hukuki ve resmi transkripsiyon hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için hemen bize ulaşabilirsiniz.

💿 Seminer, Toplantı ve Konferanslar

Bütçe dostu konferans ve toplantı transkripsiyon hizmetlerimiz sayesinde, onca koşuşturmanız arasında bir de sürekli not alma derdinden kurtulmuş olur, yapılan görüşmeleri dikkatle dinleyebilme şansı elde edersiniz. Bu sayede yapılan görüşmelere ilişkin daha yetkin bir bilgi birikimine sahip olabilir, zamanınızı daha etkin şekilde kullanabilirsiniz.

💿 Medikal Transkripsiyon

Medikal transkripsiyon, ilgili alanda gerekli eğitim geçmişine sahip çalışanlarımız aracılığı ile gerçekleştirilmekte olup, üstlendiğimiz her bir proje üstün hizmet anlayışı ile ele alınmakta ve sizlere doğru ve kaliteli transkripsiyon hizmetleri sunulmaktadır.

İşinizi büyütüyor, kapılarınızı dünyaya açıyoruz. Başta İngilizce, Arapça, Rusça ve İspanyolca olmak üzere sizlere dünyanın 102 dilinde profesyonel lokalizasyon hizmeti sunuyoruz. Türkiye’nin en kapsamlı online tercüme bürosu e-tercumeburosu.com ile websiteniz emin ellerde. Ürünlerinizi dünya piyasalarına sunmak, müşterilerinize onların dilinde hizmet vermek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Çeviri işleminin hedef dile, o ülkenin kültürüne, geleneklerine, sosyal koşullarına ve dilin kullanış özelliklerine uygun şekilde yerine getirilmesine lokalizasyon denir. Lokalizasyon işlemi, sanıldığının aksine çevirinin bir parçası değil başlı başına bir çeviri alanıdır. Lokalizasyon işleminin uygulandığı alanların başında websiteleri ve yazılımlar gelir. Uluslararası şirketlerin, ürünlerini kullanılacak ülkenin diline göre adapte edebilmesini ve yine bu sayede hedef kitle tarafından bu ürünlerin daha kolay benimsenmesini sağlaması bakımından önemlidir. Ülkelerarası terimsel ve anlayışsal farkları ortadan kaldırarak global bir ürünün yerel açıdan algılanmasını sağlar.

Neden Lokalizasyon?

Dünya üzerindeki herbir pazar, firmalar için, küçük bir yatırım desteği ile, müşteri potansiyellerini artırmaları, satış rakamlarını yükseltme açısından bir fırsat oluşturmaktadır. İster yasal bir zorunluluk olarak ele alın ister de işinizi geliştirmenin bir parçası, lokalize edilmiş bir arayüz artık günümüzün gerekliliğidir.

Website lokalizasyon, metnin hedef dile çevrilmesi ve teknik işlemlerden oluşur. Aslında metin çevirisi işin sadece küçük bir kısmıdır. Çeviriler program kodları korunarak yapılması gerektiğinden, website lokalizasyonu deneyimli çevirmenlerin ve programlama uzmanlarının koordinasyonu ile yapılmaktadır. Ayrıca, website tasarımının aslına sadık kalmak için, tercüme edilen metnin uzunluğu ve tutarlılığı çok önemlidir.