İşinizi büyütüyor, kapılarınızı dünyaya açıyoruz. Başta İngilizce, Arapça, Rusça ve İspanyolca olmak üzere sizlere dünyanın 55 dilinde profesyonel lokalizasyon (yerelleştirme) hizmetleri sunuyoruz. Türkiye’nin en kapsamlı online tercüme bürosu e-tercumeburosu.com™  ile websiteniz de emin ellerde. Ürünlerinizi dünya piyasalarına sunmak, müşterilerinize onların dilinde hizmet vermek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

spanyolÇeviri işleminin hedef dile, o ülkenin kültürüne, geleneklerine, sosyal koşullarına ve dilin kullanış özelliklerine uygun şekilde yerine getirlmesine lokalizasyon denir. Lokalizasyon işlemi, sanıldığının aksine çevirinin bir parçası değil başlı başına bir çeviri alanıdır. Lokalizasyon işleminin uygulandığı alanların başında websiteleri ve yazılımlar gelir. Uluslararası şirketlerin, ürünlerini kullanılacak ülkenin diline göre adapte edebilmesini ve yine bu sayede hedef kitle tarafından bu ürünlerin daha kolay benimsenmesini sağlaması bakımından önemlidir. Ülkelerarası terimsel ve anlayışsal farkları ortadan kaldırarak global bir ürünün yerel açıdan algılanmasını sağlar.  Lokalizasyon küresel ve küreselleşmek isteyen ekonomilerin en çok fayda sağladığı alanlardan biridir. Üretilip sınır ötesinde satılan her ürünün arkasında mutlaka iyi bir lokalizasyon süreci vardır. Bir pazarda lokalizasyonu yapılmamış bir ürünün lokalizasyonu yapılmış herhangi bir başka muadili varsa o ürünün ilgili pazarda başarılı olma şansı çok düşüktür. Başarılı bir lokalizasyon işlemi gerçekleştirilmiş bir ürün, dünyanın herhangi bir noktasındaki tüketicide satın alınan ürün ya da hizmetin, kendi ülkesinde geliştirildiği veya üretildiği izlenimi yaratır. Örneğin Chevrolet yeni bir model olan ”Nova” ile Güney Amerika pazarına çıktığında, satışlarının çok düşük olduğunu görmüş ve araştırması sonucunda insanların bu modele güvenmediğini anlayarak aracı başka bir isimle piyasaya çıkarmıştır; çünkü nova İspanyolca’da “Gitmez” demektir.

Neden Lokalizasyon?

Dünya üzerindeki her bir pazar, firmalar için, küçük bir yatırım desteği ile, müşteri potansiyellerini artırmaları, satış rakamlarını yükseltme açısından bir fırsat oluşturmaktadır. İster yasal bir zorunluluk olarak ele alın ister de işinizi geliştirmenin bir parçası, lokalize edilmiş bir arayüz artık günümüzün gerekliliğidir.

Website lokalizasyon, metnin hedef dile çevrilmesi ve teknik işlemlerden oluşur. Aslında metin çevirisi işin sadece küçük bir kısmıdır. Çeviriler program kodları korunarak yapılması gerektiğinden, website lokalizasyonu deneyimli çevirmenlerin ve programlama uzmanlarının koordinasyonu ile yapılmaktadır. Ayrıca, website tasarımının aslına sadık kalmak için, tercüme edilen metnin uzunluğu ve tutarlılığı çok önemlidir.

◽ Website Lokalizasyon ◽ Uygulama Lokalizasyon◽ İçerik Lokalizasyon ◽ Ürün Lokalizasyon

e-tercumeburosu.com™ olarak Ankara merkez ofisimizden tüm Türkiye’ye noter onayı gerektiren Vekaletnameler, Muvafakatnameler, Taahhütnameler, Adli Sicil Kaydı, Pasaport, Doğum Belgesi, Aile Cüzdanı, Boşanma Belgesi, Diploma, Transkript ve Yök Denklik Belgeleri gibi evraklar için Noter Onaylı tercüme hizmeti vermekteyiz. Noter yeminli olarak tercüme edilmesini talep ettiğiniz tüm evrak ve dosyalarınız, alanında uzman ve noter yemin zaptı bulunan tercümanlarımız tarafından tercüme edilmekte, son okuma ve uygunluk kontrollerine tabi tutulduktan sonra noter onayı (gerekli ise apostil de) yapılarak tarafınıza ücretsiz kargo ile gönderilmektedir.

AposYeminli Tercüme. Üzerinde gerçekleştirilen çeviri işleminin bir yeminli tercüman tarafından yerine getirilmiş olduğunu gösterir ibare bulunan tercüme türüdür. Yeminli tercüme işleminde tercümana ilişkin bilgiler, dil çifti bilgisi ve de tercüme bürosu mührü yer alır. Yeminli tercümesini talep ettiğiniz tüm belgeleriniz alanında uzman yeminli tercümanlarımız tarafından işleme alınmaktadır. Türkiye’nin en geniş dil portfoyüne sahip e-tercumeburosu.com ile, Almanca, Arapça, Arnavutça, Azerice, Boşnakça, Bulgarca, Çekçe, Çince, Danca, Ermenice, Estonca, Farsça, Flemenkçe, Fince, Fransızca, Gürcüce, Hintçe, İbranice, İngilizce, İspanyolca, İsveççe, İtalyanca, Japonca, Kırgızca, Korece, Kürtçe, Latince, Lehçe, Letonyaca, Litvanyaca, Macarca, Makedonca, Moldovca, Moğolca, Norveççe, Osmanlıca, Özbekçe, Portekizce, Romence, Rusça, Sırpça, Slovakça, Slovence, Tayca, Türkmence, Ukraynaca, Urduca, Vietnamca, Yunanca ve tüm diğer dillerde doğru, kaliteli ve profesyonel yeminli tercüme hizmetleri almanız mümkün…

Teknik Tercüme. Daha ziyade Makine, İnşaat, Otomotiv, Elektronik v.b. alanlarda yer alan Kullanım Kılavuzları, Şartnameler ve Kataloglar gibi türlerden meydana gelmektedir. Teknik tercümede esas olan çevrilecek konu alanı hakkında bilgi sahibi olmak, bu alanda sözcük, düşünce ve yöntem düzeyinde kaynak ve terminoloji birikimine erişebilmektir.

Akademik Tercüme. Genellikle akademik araştırmalarda ve yüksek lisans/doktora tezlerinde ihtiyaç duyulan tercüme hizmetidir. Tercüme büromuz uzun yıllar boyunca süren çalışmalarınızın ne denli öneme sahip olduğunun bilincindedir. Bu nedenle, çalışmalarınızı hazırlarken göstermiş olduğunuz emeğe saygı duymakta ve de gerçekleştirmekte olduğumuz çevirilere de en az sizin kadar özen göstermekteyiz.

Medikal ve Tıbbi Tercüme. Doğrudan insan sağlığı ile ilgili tıbbi ve medikal dokümantasyon çevirileridir. Ecza ürünleri, tıbbi ve medikal cihazlar, bitkisel ve organik ürünlere ait formül, şema, kullanım kılavuzu ya da içerik metinleri bu kapsamda tercüme edilmektedir. Bünyemizdeki deneyimli tercümanlarımız sayesinde çevirinin tüm aşamalarında kusursuz hizmet anlayışını görev edinmiş bulunmaktayız.

◽ Noter Onaylı Tercüme◽ Akademik Tercüme◽ Yeminli Tercüme ◽ Teknik Tercüme◽ Hukuki Tercüme ◽ Website Tercüme◽ Patent Tercüme

Yükünüzü hafifletiyoruz. Toplantı, konferans, sunum, panel, röportaj vb. etkinliklerde kaydetmiş olduğunuz her türlü ses ve görüntü içeriğiniz için başta İngilizce, Arapça, Rusça ve İspanyolca olmak üzere sizlere dünyanın 72 dilinde profesyonel deşifre  hizmetleri sunuyoruz. Türkiye’nin en kapsamlı online tercüme bürosu e-tercumeburosu.com™ ile deşifre ihtiyaçlarınız da emin ellerde. Profesyonel transkripsiyon hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

e2e24Transkripsiyon ya da deşifre hizmeti ses ya da sesli görüntü dosyalarının dinlenerek yazıya aktarılma işlemi olup, daha ziyade hukuki, medikal ve ticari alanlarda faydalanılan bir sesten yazıya aktarma işlemidir. Bünyemizde yer alan çalışma arkadaşlarımızın tamamı başta Türkçe ve diğer dillerde 5 yıl ve üzeri deneyime ve yüksek yetkinliğe sahip, on parmak klavye kullanan, hızlı ve doğru şekilde yazma becerisi olan kimselerdir. Türkiye’nin en geniş dil portfoyüne sahip e-tercumeburosu.com ile, Almanca, Arapça, Azerice, Boşnakça, Bulgarca, Çince, Ermenice, Farsça, Flemenkçe, Fince, Fransızca, Gürcüce, İbranice, İngilizce, İspanyolca, İsveççe, İtalyanca, Japonca, Kırgızca, Korece, Kürtçe, Lehçe, Macarca, Makedonca, Moğolca, Norveççe, Osmanlıca, Özbekçe, Portekizce, Romence, Rusça, Slovakça, Slovence, Türkmence, Ukraynaca, Urduca, Yunanca ve tüm diğer dillerde doğru, kaliteli ve profesyonel deşifre hizmetleri almanız mümkün…

Akademik Transkripsiyon.

İster tarih, ister iklim değişikliği üzerine çalışmalar gerçekleştiren bir araştırmacı olun, ses ya da video kayıtlarınız profesyonel ellerde. Öğrenciler, akademisyenler ve akademik çalışmalar gerçekleştiren kurumlara yönelik sunmakta olduğumuz avantajlı fiyatlarımız hakkında daha fazla bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hukuki Transkripsiyon.

Tutanaklar, hakem heyeti kayıtları, soruşturma ve idari celse kayıtları gibi daha ziyade resmi kurumlara yönelik verdiğimiz hizmetler arasında yer almaktadır. Detaylara ve görüşmelerin mahremiyetine uygun şekilde gerçekleştirilen hukuki transkripsiyon hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Seminer, Toplantı ve Konferanslar 

Bütçe dostu konferans ve toplantı transkripsiyon hizmetlerimiz sayesinde, onca koşuşturmanız arasında bir de sürekli not alma derdinden kurtulmuş olur, yapılan görüşmeleri dikkatle dinleyebilme şansı elde edersiniz.

◽ Hukuki Deşifre ◽ Akademik Deşifre ◽ Medikal Deşifre ◽ Teknik Deşifre