lokalizasyon nedir, yerelleştirme hizmeti, lokalizasyon ne demek, yerelleştirme şirketleri

resizedHoşgeldiniz! e-tercumeburosu.com 10 yılı aşan sektörel deneyimi ve dünyanın dört bir yanında yerleşik 1500’den fazla profesyonel çevirmen kadrosu ile, Türkiye’nin 81 ilinde uygun fiyatlı ve kaliteli online tercüme hizmetleri tedarik etme amacı doğrultusunda kurulmuş bir Gürkök Tercüme Ltd. Şti. inisiyatifidir. ”İşimiz, Kaliteli Çeviri” sloganı ile yıllardır tek bir ofisten gerek yurtiçi gerek yurtdışı bir çok özel ve tüzel kuruluşa binlerce sayfa çeviri hizmeti sağlamış olmanın haklı gururunu taşıyan işletmemiz, bu doğrultuda siz değerli müşterilerine geleceğin online platformunda hizmet vermeyi amaç edinmiş bulunmaktadır. 2016 yılında online çeviri faaliyetlerine başlayan e-tercumeburosu.com, geçtiğimiz yıl 5.000 sayfa üzerinde çeviri hizmeti tedarik etmeyi ve iş geri bildirimlerinde %90 memnuniyet elde etmeyi başarmıştır… 

İşinizi büyütüyor, kapılarınızı dünyaya açıyoruz. Başta İngilizce, Arapça, Rusça ve İspanyolca olmak üzere sizlere dünyanın 72 dilinde profesyonel lokalizasyon (yerelleştirme) hizmetleri sunuyoruz. Türkiye’nin en kapsamlı online tercüme bürosu e-tercumeburosu.com ile websiteniz de emin ellerde. Ürünlerinizi dünya piyasalarına sunmak, müşterilerinize onların dilinde hizmet vermek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

spanyolÇeviri işleminin hedef dile, o ülkenin kültürüne, geleneklerine, sosyal koşullarına ve dilin kullanış özelliklerine uygun şekilde yerine getirlmesine lokalizasyon denir. Lokalizasyon işlemi, sanıldığının aksine çevirinin bir parçası değil başlı başına bir çeviri alanıdır. Lokalizasyon işleminin uygulandığı alanların başında websiteleri ve yazılımlar gelir. Uluslararası şirketlerin, ürünlerini kullanılacak ülkenin diline göre adapte edebilmesini ve yine bu sayede hedef kitle tarafından bu ürünlerin daha kolay benimsenmesini sağlaması bakımından önemlidir. Ülkelerarası terimsel ve anlayışsal farkları ortadan kaldırarak global bir ürünün yerel açıdan algılanmasını sağlar.  Lokalizasyon küresel ve küreselleşmek isteyen ekonomilerin en çok fayda sağladığı alanlardan biridir. Üretilip sınır ötesinde satılan her ürünün arkasında mutlaka iyi bir lokalizasyon süreci vardır. Bir pazarda lokalizasyonu yapılmamış bir ürünün lokalizasyonu yapılmış herhangi bir başka muadili varsa o ürünün ilgili pazarda başarılı olma şansı çok düşüktür. Başarılı bir lokalizasyon işlemi gerçekleştirilmiş bir ürün, dünyanın herhangi bir noktasındaki tüketicide satın alınan ürün ya da hizmetin, kendi ülkesinde geliştirildiği veya üretildiği izlenimi yaratır. Örneğin Chevrolet yeni bir model olan ”Nova” ile Güney Amerika pazarına çıktığında, satışlarının çok düşük olduğunu görmüş ve araştırması sonucunda insanların bu modele güvenmediğini anlayarak aracı başka bir isimle piyasaya çıkarmıştır; çünkü nova İspanyolca’da “Gitmez” demektir.

Neden Lokalizasyon?

Dünya üzerindeki her bir pazar, firmalar için, küçük bir yatırım desteği ile, müşteri potansiyellerini artırmaları, satış rakamlarını yükseltme açısından bir fırsat oluşturmaktadır. İster yasal bir zorunluluk olarak ele alın ister de işinizi geliştirmenin bir parçası, lokalize edilmiş bir arayüz artık günümüzün gerekliliğidir.

Website lokalizasyon, metnin hedef dile çevrilmesi ve teknik işlemlerden oluşur. Aslında metin çevirisi işin sadece küçük bir kısmıdır. Çeviriler program kodları korunarak yapılması gerektiğinden, website lokalizasyonu deneyimli çevirmenlerin ve programlama uzmanlarının koordinasyonu ile yapılmaktadır. Ayrıca, website tasarımının aslına sadık kalmak için, tercüme edilen metnin uzunluğu ve tutarlılığı çok önemlidir.

◽ Website Lokalizasyon ◽ Uygulama Lokalizasyon◽ İçerik Lokalizasyon ◽ Ürün Lokalizasyon

Yerelleştirme (Lokalizasyon) İhtiyaçlarınıza Yönelik Profesyonel Çözümler…

Türkiye’nin 81 ilinde sunmakta olduğumuz profesyonel hizmetler ile evinizin konforundan uzaklaşmadan tüm işlerinizi tek bir tıkla kolayca tamamlayabilirsiniz. Başta website lokalizasyonu olmak üzere, tüm hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bizi 0312 419 9561 no.lu telefondan arayabilir ya da ofisimize uğrayabilirsiniz.

◽ Adres: Mithatpaşa Caddesi İnal İşhanı No: 31/4 (Ankara 15. Noterliği Karşısı) Kızılay ANKARA    ◽ Telefon: 0 312 419 95 61     ◽ E-posta: [email protected]